на кафедрі міжнародної економіки
Ужну » Кафедра Міжнародних Економічних Відносин » Перелік Курсів
Ми надаємо освітні послуги, за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Сервіс Moodle – система управління освітнім процесом, яка може поєднувати у собі комунікацію між викладачами та студентами. Це можливості виконання завдань, завантаження файлів, обмін повідомленнями, оцінювання та багато іншого.
Викладачі кафедри беруть участь у підготовці достатньо великої кількості підручників та навчальних посібників з грифом МОН України, зокрема й англійською мовою. Наукова діяльність кафедри координується із загальнонауковою тематикою університету. При бажанні продовжувати навчання студенти-відмінники можуть скласти іспити до аспірантури. Базова освіта викладачів та їх публікації відповідають профілю дисциплін, що ними викладаються. Для всіх дисциплін кафедри створено ЕНК та постійно удосконалюється необхідний комплекс сучасного навчально-методичного забезпечення.
Державний службовець, займає посаду Начальника управління зовнішньоекономічної діяльності Дніпропетровської облдержадміністрації. Якщо у вас виникнуть рекомендаціі щодо покращення нашої веб-сторінки, пишіть або телефонуйте нам. Налагоджена співпраця з фахівцями-практиками, які беруть активну участь у викладанні профільних дисциплін.
Освітня концепція на кафедрі здійснюється в рамках загальної стратегії університету щодо вдосконалення підготовки фахівців міжнародних економічних відносин. Підготовка здійснюється за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка» за денною, а в магістратурі також і за заочною формами навчання. Освітньо-професійна програма «Міжнародна економіка» є конкурентоспроможною у сфері міжнародних економічних відносин, передбачає поєднання теоретичної та практичної підготовки здобувачів вищої освіти, враховує інноваційну та міждисциплінарну складові навчального процесу. Кафедра міжнародної економіки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича є випускаючою і здійснює підготовку фахівців за освітніми рівнями “бакалавр” і “магістр” за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини” на денній та заочній формі навчання. Підготовка студентів здійснюється професорами, доцентами та викладачами, які активно займаються науковою, методичною та практичною діяльністю, що дозволяє готувати фахівців на рівні сучасних світових вимог. 18 лютого 2020 року студенти кафедри міжнародної економіки спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» зустрілись з успішною випускницею 2011 року к.е.н., доцентом Процун Наталією Михайлівною, яка наразі працює деканом факультету менеджменту та бізнесу в Українсько-Американському університеті «Конкордія» та Paul Thomas Партнером та Президентом IRE (USA) та IRE (Ukraine).
З цією метою на кафедрі створено та постійно діє студентське наукове співтовариство «Інтелект». Колективом кафедри розроблені і реалізовані four магістерські програми, 15 ексклюзивних навчальних курсів, 10 міжнародних проектів і грантів, успішно розвивається співробітництво з провідними міжнародними компаніями, зарубіжними університетами. Під керівництвом викладачів кафедри студенти факультету отримували багаторазові перемоги на Всеукраїнських, європейських і світових конкурсах з наукових робіт і консалтингових проектів. Про високий міжнародний імідж викладачів і науковців кафедри свідчать їх публікації в закордонних виданнях та запрошення для читання спецкурсів в університетах США, Німеччини, Польщі, Китаю та інших країн. – група МЕБ-16-1 захищала курсові роботи з дисципліни Міжнародна економічна діяльність України в режимі on-line, це стало цікавим досвідом як для викладачів так і для студентів. Кафедру очолює доктор економічних наук, професор Ганна Миколаївна Коломієць.
В рамках семінару кафедрою проводяться засідання круглих столів на актуальні наукові теми із широким залученням як вітчизняних так і науковців різних країн світу. За результатами роботи засідань круглих столів видаються збірники наукових матеріалів. На кафедрі створено студентське наукове товариство «Інтелект», члени якого постійно беруть участь в роботі та організації круглих столів та конференцій. А підготовка науково-педагогічних кадрів пов’язана з формуванням науково-дослідницької школи, започаткуванням та розвитком її традицій.
Отримані науково-дослідні результати знаходять висвітлення в монографіях, доповідаються на міжнародних та всеукраїнських конгресах, конференціях, симпозіумах, круглих столах. Лекційні заняття забезпечуються на 100 % докторами, професорами, кандидатами наук і доцентами. Кадрове питання постійно знаходиться в полі зору керівництва університету та кафедри. Кафедра готує висококваліфікованих економістів для підприємств і організацій різних організаційно-правових форм власності вітчизняного і міжнародного масштабу, включаючи створення успішного власного бізнесу, а також працівників для органів муніципального управління різних рівнів. Перспективним планом розвитку кафедри передбачено у найближчі роки підвищення кількості викладачів з науковими ступенями кандидатів, докторів наук та вченими званнями доцентів, професорів.
На зустрічі Наталія Процун роповіла про свій шлях успіху, а Paul Thomas прочитав лекцію студентам на тему «Вasic qualities that college students want for higher employment» (Основні якості, необхідні для кращого працевлаштування). У сучасних умовах формування відкритої економіки України, виходу на зовнішній ринок підприємств виникла потреба в підготовці фахівців із міжнародної економіки для усіх галузей, зокрема й для харчової промисловості. З метою підготовки https://wiki.nuwm.edu.ua/index.php/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B2_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 висококваліфікованих фахівців економістів-міжнародників та для забезпечення кадрових потреб харчової промисловості у грудні 2011 року створена кафедра міжнародної економіки. Професорсько-викладацький склад кафедри міжнародної економіки здійснює підготовку фахівців, які вивчають комплекс дисциплін згідно навчального плану. Також в окремих групах проводиться підготовка бакалаврів в рамках англомовного проекту, відповідно до якого всі дисципліни викладаються англійською мовою.
Під час зустрічі з Paul Thomas також було обговорено освітньо-професійні програми спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів підготовки, який зазначив, що програми відповідають цілям, очікуваним результатам та технологіям реалізації освітнього процесу. Професійні компетентності носять практичний характер і можуть бути використані у професійній діяльності майбутніх фахівців. З 1997 року завідувачем кафедри є доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Поручник А.М. Робота кафедри міжнародної економіки орієнтована на підготовку освіченої еліти, яка здатна орієнтуватися в системах і підсистемах світового господарства, має уявлення про найбільш значущих економічні та політичні фактори, що визначають розвиток світової економіки, має високий ступінь мовної компетенції і, як наслідок, високий рівень соціальної мобільності. У рамках науково-практичного семінару кафедри «Інформаційна культура в сучасному світі» проводяться конференції, круглі столи. Особлива увага приділяється залученню талановитої молоді до наукової роботи.
Навчальний процес забезпечують four професори, 6 доцентів, 4 старших викладача. Кафедра здійснює спеціалізовану, професійно-орієнтованих підготовку студентів відповідно до напрямів наукової роботи. Навчання в центрах дозволяє моделювати професійну діяльність, використовувати інтерактивні форми проведення занять та наблизити освітній процес до реальних умов роботи. Це сприяє підвищенню рівня фахової підготовки та розвитку професійних компетенцій у студентів. Фахівці спеціалізації «Міжнародна економіка» працевлаштовуються в аналітичних відділах міністерств економіки та зовнішніх справ, міжнародних та вітчизняних підприємствах, в банківській системі, транснаціональних корпораціях, які займаються питаннями розвитку міжнародного співробітництва та економічної інтеграції. Кадрова політика кафедри орієнтована на поліпшення якісного складу професорсько-викладацького персоналу, повне укомплектування кафедри, опанування викладачами сучасних методів навчання з метою забезпечення високого рівня підготовки фахівців.